چرا ریموت کنترل ویدئو پروژکتور کار نمی کند :
برای نمایش بهتر و داشتن تصویر صاف ،شفاف و دقیق و جلوگیری از ایجاد مانع درتصویر - دستگاه ویدئو پروژکتور بر روی سقف یا در ارتفاع نصب می گردد و کاربر برای استفاده از دستگاه پروجکشن و فرمان دادن ناگزیر به استفاده از ریموت کنترل ویدئو پروژکتور می باشد. در بعضی از مواقع ریموت کنترل بر روی دستگاه عمل نمی کند که این امر به خاطر یکسری از مشکلات می باشد که در ذیل به آنها اشاره و رفع عیب عدم کارکردن ریموت کنترل ویدئو پروژکتور را توضیح خواهیم داد .
تمام شدن باتری ریموت :
شایع ترین و معمولی ترین اتفاق برای ریموت کنترل تمام شدن باتری آن می باشد . باتری های مورد استفاده در ریموت کنترل ها مدل های مختلفی دارند که شامل باتری های قلمی ، نیم قلمی و ساعتی می باشند که شما بعد از باز کردن درب باتری آن را تعویض نموده و مشکل برطرف خواهد شد.
حال اگر در موقعیتی بودید که دسترسی به باتری جایگزین نباشد و شما برای اینکه از سلامت باتری ها مطمئن شوید به چند صورت می توانید سلامت باتری را تست نمایید :
- بعضی از ریموت ها دارای یک چراغ یا LED نمایشگر می باشند ، زمانی که شما دکمه های روی کنترل را فشار می دهید شروع به چشمک زدن می کنند ، که اگرزمان فشار دادن دکمه چراغ کارکرد به معنی سالم بودن باتری می باشد .
- دوربین تلفن همراه خود را روشن نموده و روبروی فرستنده ریموت که در قسمت بالای ریموت قرار دارد نگه دارید و یکی از دکمه های ریموت را فشار دهید . اگر که یک نور بنفش یا آبی رنگ چشمک زن مشاهده نمودید یعنی باتری سالم است.
- ریموت را نزدیک یک رادیو نگه داشته و یکی از دکمه ها را فشار دهید .اگر بر روی موج رادیو اختلالی ایجاد شد یعنی ریموت کارمی کند و باتری ها سالم هستند.
خراب شدن ریموت در اثر رطوبت یا ضربه :
خیلی از مواقع در اثر سهل انگاری و یا اتفاق روی ریموت آب یا مایع میریزد که این امر باعث سوختن برد ریموت می گردد و یا اینکه از ارتفاعی سقوط می کند که باعث آسیب به برد و یا از بین رفتن فرستنده ریموت خواهد شد که در این صورت با تماس با کارشناسان ما و ارسال قطعه به شرکت خانه پروژکتور،همکاران ما در بخش تعمیرات اقدام به تعمیر برد ریموت خواهند نمود .
تمام شدن کربن دکمه های ریموت در اثر کارکرد زیاد :
نحوه ی اتصال دکمه های روی ریموت و برد فرمان ریموت - بوسیله یک لایه ی بسیار نازک از کربن به ضخامت پوست پیاز می باشد که به مرور زمان این کربن از بین رفته و بین دکمه و برد اتصال ایجاد نشده و ریموت کار نمیکند که این اتفاق در اکثر مواقع درعمل نکردن دکمه خاموش و روشن کنترل پروجکشن نمایانگر می شود ، درصورتیکه مابقی دکمه ها براحتی عمل میکنند.
با ارسال ریموت کنترل خراب خود به نمایندگی تعمیرات ریموت کنترل ، کارشناسان ما در اسرع وقت اقدام به تعمیر و رفع عیب کنترل شما خواهند نمود.
خراب شدن برد گیرنده دستگاه پروژکتور :
یکی دیگر از عوامل کار نکردن ریموت کنترل ، معیوب بودن برد یاهمان سنسور گیرنده ریموت در داخل ویدئو پروژکتور می باشد که این امر باعث عدم دریافت فرکانس از ریموت می شود . برای این منظور بایست دستگاه را به یک مرکز تعمیر ارسال نمایید تا کارشناسان نسبت به تعویض سنسور و رفع عیب اقدام نمایند . تنها راه تشخیص این نوع ایراد استفاده از یک ریموت مشابه و یا تست ریموت بر روی یک دستگاه هم خانواده از آن برند برای اطمینان ازسالم بودن ریموت کنترل و ایراد این قطعه می باشد .
قفل شدن برنامه گیرنده ریموت :
در منوی دستگاه پروژکتور گزینه ای وجود دارد که با فعال شدن آن دیگر ریموت کنترل امکان ارسال فرمان به دستگاه را نخواهد داشت . با غیر فعال کردن این گزینه مشکل شما بر طرف خواهد شد و دستگاه مجددا با ریموت کار خواهد کرد .