راهنمای انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب خانگی - نصب ویدئو پروژکتور خانگی
با توجه به افزایش استفاده از ویدئو پروژکتور در جوامع ، به غیر از استفاده های آموزشی و همایش ها اقبال عمومی به استفاده از ویدئو پروجکشن به جای تلویزیون به شدت افزایش پیدا کرده و نصب ویدئو پروژکتورخانگی این خاصه را تامین نموده است .
برای نصب ویدئو پروژکتور خانگی بایست موارد ذیل را در نظر گرفت :
مساحت اتاقی که می خواهید پروژکتور را در آن نصب کنید .هر چه فضای اتاق یا سالنی که می خواهید پروژکتور در آن نصب شوند بزرگتر باشد شما می توانید پرده نمایش بزرگتری را انتخاب نمایید.
بطور استاندارد برای یه فضای 15 تا 30 متر مربعی پرده نمایش 2 متری و برای فضای 25 تا 50 متر مربعی پرده 2.5 متری و فضاهای بزگتر پرده 3 متری نیز می توان استفاده کرد
نوع استفاده که شامل دیدن فیلم یا تلویزیون و یا بازی های کامپیوتری می باشد که برای دیدن فیلم و تلویزیون با یک رزولوشن عادی هم نیاز شما تامین می شود ، اما برای بازی هایی مانند ps4 و ps5  احتیاج به ویدئو پروژکتور با رزولوشن و کنتراست بالا نیاز است تا بتواند گرافیک بازی را ساپورت کند
ویدئو پروژکتور مناسب برای ps4 ویا  ps5  حداقل  HD و یا  FULL HD می باشند
میزان نور محیط یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب ویدئو پروژکتور خانگی می باشند ، که هر چقدر نور محیط بیشتر باشد بایستی پروژکتور با قدرت نور ( اصطلاحا لومن ) بالاتر انتخاب نمود.
اگر که اتاق دارای پنجره باشد سعی کنید پروژکتور را جایی نصب کنید که از تابش نور مستقیم آفتاب جلوگیری شود.
محل نصب پروژکتور خانگی حتی لامکان دور از آشپزخانه و یا حمام باشد چون چربی ناشی از پخت و پز و نیز بخار آب آسیب های جدی بر روی دستگاه پروژکتور خانگی گذاشته و باعث افت کیفیت و کاهش عمر مفید دستگاه می شود.
در انتخاب پروژکتور خانگی سعی کنید پروژکتور را انتخاب نمایید که خروجی صدا داشته باشد . چون اسپیکر خود دستگاه توان بالایی ندارد و در اکثر موارد مشاهده می شود مشتری از میزان صدای ویدئو پروژکتور رضایت ندارند . در صورتیکه پروژکتور خروجی صدا داشته باشد شما به راحتی می توانید با یک کابل بلند AUX  خروجی از پروژکتور گرفته و به سیستم صوتی یا سینمای خانگی وصل نمایید .