اتو آیریز   Auto iris   چیست و چه کاری انجام می دهد ؟
    Auto Iris بخشی از لنز دوربین یا ویدئو پروژکتور است که می توانید آن را باز یا بسته کنید تا میزان نوری که به سنسور تصویرو یا منشور lcd می دهید تنظیم کند. اتوآیریز کمک می کند تا نوردهی متعادل شود ، که به دستگاه شما امکان می دهد تصویری با کیفیت بالا ایجاد کند.

 وقتی از پروژکتور در فضای باز استفاده می کنیدAuto Iris       بسیار عالی است زیرا با حرکت خورشید در آسمان نور می تواند تغییر کند.

Auto Irises  موتور است و دو نوع وجود دارد. یکی DC-Iris است ، جایی که کنترل موتور در دوربین است ، و دیگری Video Iris ، جایی که کنترل در خود لنز است.

دوربین ها و پروژکتورهایی که از Auto Iris استفاده می کنند گران ترند زیرا از فناوری پیشرفته تری استفاده می کنند. با این حال ، آنها در شرا یطی که نور را تغییر می دهید مفید هستند زیرا می توانند تنظیمات خودکار را انجام دهند.
Auto Iris که به آن Iris Dynamic نیز گفته می شود ، معمولاً بین لامپ پروژکتور و لنز روی پروژکتور قرار می گیرد. بسته به میزان روشن بودن تصویر پیش بینی شده ، به طور خودکار باز و بسته می شود.

به این ترتیب می تواند نور پیش بینی شده را تنظیم کند. اگر تصویر تیره تر باشد ، دریچه به میزان وسیع تری باز می شود و به نور بیشتری اجازه عبورمی دهد ، در حالی که اگر تصویر روشن باشد ، برای کاهش میزان نور پیش بینی شده ، دریچه بسته می شود.
این امر به شما کمک می کند تا صحنه های تاریک تاریک به نظر برسند ، در حالی که صحنه های روشن تا حد ممکن روشن هستند.
در یک اتاق روشن ، فوکوس خودکار می تواند اطمینان حاصل کند که تصویر از میزان روشنایی مناسبی برای نمایش و عالی نشان دادن برخوردار است.

Auto Iris چقدر مهم است؟
اگر از دوربین یا پروژکتور در محیط هایی با تغییر نور استفاده می کنید ، Auto Iris مهم است.
بسیاری از مردم فکر می کنند که مهمترین چیزهنگام تولید تصاویر با کیفیت رنگ است. با این حال ، تولید بهترین تصاویر چیزهای بیشتری دارد.
 Iris    نقش بسیار مهمی در ایجاد تصویر دارد. روشنایی تأثیر زیادی در نحوه نمایش تصویر دارد ، بنابراین در عملکرد ویدئو پروجکشن بسیار مهم است.

شما می توانید از عنبیه دستی در مواقع نیاز به باز یا بستن عنبیه استفاده کنید ، اما در این صورت نیازی به تنظیمات بیشتر نخواهد بود. در این شرایط باید روشنایی کنترل شود و هنگام نصب تنظیمات را انجام می دهید.
اگر از یک پروژکتور در فضای باز استفاده می کنید ، حالت اتوماتیک عالی است زیرا می تواند برای اطمینان از کیفیت تصویر تولید شده حتی برای تغییر نور ، تنظیم شود.