+98 21 22355833
وبسایت رسمی خانه پروژکتور
منو خانه پروژکتور

کابل تصویر ویدئو پروژکتور

برای انتقال تصاویر و اطلاعات از کامپیوتر، لب تاپ ، ویدئو و یا هر دستگاه فرستنده  به ویدئو پروژکتور از کابل تصویر استفاده می شود

کیفیت کابل تصویر درانتقال تصویر بسیار تاثیرگذاراست و استقاده از کابل با کیفیت پایین باعث افت کیفیت تصویرو کابل با کیفیت بالا باعث نمایش یک تصویر با کیفیت و وضوح بالا خواهد شد .لذا توصیه می گردد در زمان خرید کابل حتما به مرغوبیت جنس و کیفیت آن توجه نمایید .

انواع کابل های قابل استفاده برای ویدئو پروژکتور :

کابل RGB یا  VGA :  یکی از پرکاربردی ترین نوع کابل می باشد که از یک سری با 15 پین که در 3 ردیف 5 تایی طراحی شده تشکیل شده است .

کابل vga از لحاظ متراژ به 2 صورت پرس شده کارخانه ای  در طول های استاندارد 1.5 – 2 – 5 – 10 – 15 – 20 – 25 – 30 – 50 متر بوده و یا به صورت رول های 100و یا 200  متری می باشد که بسته به مترازژمورد نیاز بریده شده و پین مربوطه را به کابل لحیم می کنیم. این نوع کابل کشی بیشتر در مواردی که طول ما بیشتر از 50 متر بوده و یا اینکه بخواهیم کابل را از داخل لوله و یا خرطومی ( اصطلاحا توکار ) عبوردهیم استفاده می گردد.   نکته قابل توجه اینکه کابل های با طول استاندارد به خاطر پرس شدن در کارخانه دارای کیفیت تصویر بهتری نسبت به کابل های لحیم شده به صورت دستی می باشند.

کابل HDMI : با پیشرفت در تولید ویدئو پروژکتور و اقبال عمومی جامعه به استفاده از کابل hdmi   ، به سرعت  استفاده از این کابل رایج شده و تمامی ویدیو پروجکشن های نسل جدید به این پورت تجهیز شده اند از مهمترین مزیت های این کابل انتقال تصویر با کیفیت hd – full hd  و حتی 4k  می باشد . که این کیفیت در کابل های vga وجود ندارد . از دیگر محاسن این کابل سرعت و نصب سریعتر و آسان تر این کابل نسبت به کابل RGB می باشد . تنها مشکل و ایراد برای استفاده از کابل hdmi  محدودیت طول کابل کشی می باشد که مانند کابل های rgb  امکان لحیم کاری در محل به خاطر ظریف بودن و فشردگی کابل ها وجود ندارد .  متراژهای موجود برای کابل های HDMI   2 – 5 – 10 – 15 – 20 – 25 – 30 و 40 متر می باشند که برای جلوگیری از افت کیفیت در کابل های 30 و 40 متری از وسیله ای به نام بالن استفاده می شود که وظیفه تقویت سیگنال عبوری را دارد.

کابل usb  :

این کابل در مواردی که دستگاه پروجکشن مجهز به پورت USB باشد استفاده شده و برای اتصای فلش مموری استفاده می شود

کابل شبکه LAN  :

این کابل وظیفه اتصال ویدئو پروژکتور از طریق شبکه به کامپیوتر را دارد

کابل AV :

وسایلی مانند دوربین های فیلم برداری ، دوربین های مداربسته و گیرنده های تلویزیون را میتوان از طریق این کابل به پورت ویدئو وصل نمود. از مزایای این کابل این است که در صورت استفاده از جنس مرغوب کابل میتوان تا 200 متر هم از این کابل بدون افت کیفیت استفاده نمود .