+98 21 22355833
وبسایت رسمی خانه پروژکتور
منو خانه پروژکتور

پایه ویدئو پروژکتور

پایه ویدئو پروژکتور

یکی از لوازم جانبی ویدئو پروژکتور که برای نصب دستگاه ویدئو پروژکتور به سقف ویا دیوار از آن استفاده می شود  پایه ویدئو پروکتور می باشد .

پایه پروژکتور در 2 نوع می باشد :

-         پایه سقفی ویدئو پروژکتور ( پایه نصب سقفی )

-         پایه دیواری ویدئو پروژکتور

پایه ویدئو پروژکتور از چند قسمت تشکیل شده . قسمت نشیمنگاه که یک پروفیل با 4 سوراخ در 4 گوشه آن برای نصب به سقف و یا دیوار می باشد. یک پروفیل مستطیل شکل که می توان با توجه به ارتفاع سقف ارتفاع را تنظیم کرد . که  از دو قوطی مستطیل شکل که می توانند درون یکدیگر بلغزند تشکیل شده است. براکت شاخه ای که برای اتصال ویدئو پروژکتور به پایه از آن استفاده شده و بوسیله پیچ در محل هایی که در زیر ویدئو پروژکتور تعبیه شده به یکدیگر متصل می شوند.

پایه سقفی ویدئو پروژکتور دارای ارتفاع  های گوناگون می باشد که با در نظر گرفتن ارتفاع محل نصب از آن استفاده می شود

60-43 سانتیمتر

 100-60 سانتیمتر

180-100 سانتیمتر

پایه دیواری :

همانند پایه سقفی دارای اجزایی مشابه می باشد و تنها تفاوت آن در زاویه نصب براکت شاخه ایی به پروفیل تنطیم طول می باشد که در زاویه 90 درجه با محل نصب می باشد.

از این نوع پایه برای محل هایی که امکان نصب پایه به سقف نبوده و یا  فاصله نصب پروژکتور تا محل نصب پرده نمایش یک فاصله استاندارد باشد استفاده می شود.

از موارد دیگر استفاده از پایه دیواری برای نصب ویدئو پروژکتور های فاصله نزدیک short throw می باشد که اصطلاحا پایه ویدئو پروژکتور شورت ترو هم می گویند .

 

پایه سقفی برقی ( پایه آکاردئونی ) :

در سالن هایی که دارای سقف کاذب بوده و در زمان عدم استفاده از ویدئو پروژکتور این پایه درون سقف جمع می شود.

ابعاد نشیمنگاه این پایه 60*60 سانتیمتر بوده و به ارتفاع 2 متر توسط پایه های آکاردئونی بوسیله ریموت کنترل باز می شود .

پایه زمینی ویدئو پروژکتور :

نوع دیگری از پایه ویدئو پروژکتور که بر روی زمین نصب می شود و قابلیت تنظیم ارتفاع و هم تنظیم زاویه تابش را به کاربر میدهد پایه زمینی پروژکتور می باشد.

نحوه استفاده از پایه زمینی به این صورت می باشد که در ابتدا سه پایه را بازکرده و در محل مورد نظر قرار می دهیم . سپس 2 بازوی نگه دارنده را باز کرده و ویدیوپروجکشن را بین بازوها قرار داده و محکم میکنیم. ارتفاع مورد نیاز خود را با استفاده از بالا آوردن پروفیل تلسکوپی پایه  تنظیم کرده و دستگاه آماده به کار می باشد .